Hilal Kalıp Hizmetler

Hizmetlerimiz

Çizim ve Tasarım

case

IML (Kalıp içi Etiketleme) Kesim Kalıpları

IML terimi In Mould Labelling (Kalıp içi Etiketleme) kelimelerinin baş harflerinden türetilmiştir. Bu etiket bıçaklarının kesim makineleri ise yüksek hassasiyetli hızlı ve otomatik kesim sistemleridir. IML kesim kalıpları ve kesimi yapılacak makine maksimum hassayiyet özelliğine sahip olması gerekmektedir.


IML etiketleri :

Enjeksiyon IML
Thermoform IML

case

Bobst Kesim Kalıpları

Bobst kesim kalıpları düz kesim kalıplarından farklıdır. Bu kalıplar karton ve oluklu mukavva kesen özel ve süratli makinelerde kullanılır. Bu makinelerde kesme ünitesi dışında ayıklama ve ön ayıklama üniteleri vardır. Normal, erkek, dişi ve ön ayıklama. Set olarak yapılan bu kalıplar bu makinelerde ayar süresini azaltır ve kesilen işlerin otomatik temizlenmesini sağlar.

case

Karton Kutu Kalıpları

Karton ambalaj sanayisinde yüksek miktarda karton kutu üretimi yapan matbaalarda kullanılan 200gr ile 500gr arasında kağıt kullanılan kalıplardır.

case

Etiket Kesim Kalıpları

Etiket Kesim Bıçakları iki kategoriye ayrılmaktadır.

Birincisi standart yani 23.8 mm yükseklik bıçaktan yapılan diğeri ise 8-12 mm yükseklik bıçaktan yapılan kalıplar. Standart kalıplar yapışkanlı, tabaka kâğıtlar için kullanılmakta olup pedal, kazanlı, maşalı makinelerde kullanılır. 8-12 mm olan bıçaklar ise rulo etiketleri kesen süratli makinelerde kullanılmaktadır.

case

Oluklu Mukavva Kutu Kalıpları

Oluklu mukavva kutu kesim bıçakları kartonun yeterli gelmediği büyük veya daha ağır ürünlerin korunmasını sağlamak için kullanılır.

Üretilmeden önce proje aşamaşında ambalajı yapılacak ürünün özellik ve ağırlığı gibi konular değerlendirilip kağıt cinsi belirlenir. Belirlenen özelliklerde kesme kalıbı yapılır.

case

Conta Kalıpları

Conta Kesim Bıçakları otomotiv, endüstriyel makineler, beyaz eşya, sızdırmazlık içeren her türlü ürün imalatında kullanılır. NBR, Alüminyum, Bakır, lastik, sünger, keçe, pres bant, gri karton ve benzeri malzemelerden üretilen conta ve yardımcı malzemeleri kesmeyi sağlayan bu kalıpların bıçakları özel olup ağızları sertlendirilmiştir.

case

Frekans Kalıpları

Frekans kesim bıçakları; Plastik, PVC, defter-ajanda kapları, cep telefonu kılıfları ve benzer ürünlerin imalatında kullanılır. Frekans kalıpları hem klasik bıçaktan hem de sarı frekans bıçaklarından yapılır ve frekans makinelerinde rezistans ısıtılarak kullanılır.

case

Plastik Poşet Kalıpları

Poşet Kesme Makinaları için kullanılır. Naylon/Hışır Poşet üretiminiz için makinalarınızda kullandığınız atlet poşet kesme bıçakları komple metalden ve tahtadan olarak iki çeşittir. Çivilikli ve Çiviliksiz olarak üretilir.

case

Deri Kesim Kalıpları

Deri kesim bıçakları iki çeşittir. Birincisi demir bıçak dediğimiz klasik bıçak, diğeri ise bizim ürettiğimiz bıçaklardır. Bizim ürettiğimiz bıçaklar hassasiyeti yüksek olan ayakkabı, cüzdan, deri ve hediyelik eşya ürünlerinin imalatında kullanılmaktadır.

case

Vakum Ambalaj Kalıpları

Vakum kesim bıçaklarında bıçak yükseklikleri 23.8 mm ile 50 mm arasında değişmektedir.Kesilecek ürün özelliğine göre bıçak yüksekliği ayarlanmaktadır.

case

Hazır Oluk (Pilyaj) Satışı

Karton kutuların kesiminde katlama yerlerinin daha düzgün ve kolay katlanmasını sağlar. Kesilecek kağıt cinsine göre ölçüleri değişmektedir.